Archiwum: Inauguracja roku akade­mickiego

Zdjęcie ilustrujące Rektora WSZOP podczas Inauguracji Roku Akademickiego

Inauguracja Roku Akademi­ckiego 2020/2021

W sobotę 7 listopada 2020 r. w mediach społecznościowych swoją premierę miał film z uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2020/2021 obrazujący przebieg uroczystości, w której udział wzięli, m.in.  JM Rektor prof. dr hab. inż. Bohdan Mochnacki, Prorektor dr Anna Sikorska, Kanclerz Małgorzata Sikorska oraz zaproszeni studenci I roku, którzy zostali włączeni w poczet społeczności akademickiej WSZOP.

Wykład inauguracyjny: “Bycie człowiekiem i bycie w kulturze. Filozoficzne motywy mówienia o człowieku” wygłosiła dr hab. Monika Miczka-Pajestka – pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.
Podczas wydarzenia dr Arkadiusz P. Szajna, jako przewodniczący Kapituły Konkursu “Studencki Mistrz Kryminalistyki WSZOP” wręczył nagrody wszystkim laureatom.

Studentom, nauczycielom akademickim oraz pracownikom WSZOP życzymy wielu sukcesów w nowym roku akademickim.

Polecamy uwadze zdjęcia upamiętniające uroczystość. Nagranie dostępne tutaj.

Inauguracja Roku Akademi­ckiego 2019/2020

W sobotę 12 października 2019 r. odbyła się uroczysta inauguracja XIX roku akademickiego. Inaugurację poprzedziło tradycyjne nabożeństwo ekumeniczne w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Katowicach, które sprawowali ks. Zbigniew Obracaj z diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz duszpasterz akademicki z Katedry Chrystusa Króla ks. Krzysztof Nowrot.

Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. inż. Bohdan Mochnacki w swoim przemówieniu przedstawił osiągnięcia Uczelni w roku 2018/2019, natomiast Kanclerz Małgorzata Sikorska, przedstawiła plany rozwoju na najbliższy rok akademicki. Uroczystość Inauguracji uświetnił występ Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pieśnią Gaude Mater Polonia oraz Gaudeamus.

Podczas inauguracji wyróżniono trzech Absolwentów WSZOP za osiągniecie sukcesu w pracy zawodowej, propagowanie nauki oraz działań prospołecznych.

Nagrodę główną ZŁOTEGO BOBRA 2019 otrzymał mgr Patryk Polok – Absolwent Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Wyróżnienia otrzymali:
Mgr Grzegorz Kostyra – Absolwent Bezpieczeństwa Wewnętrznego
Mgr inż. Robert Moric – Absolwent Zarządzania i Inżynierii Produkcji

Po uroczystej immatrykulacji odbył się pierwszy w roku akademickim inauguracyjny wykład, pt. “Akustyka ciszy”, który wygłosił prof. dr hab. inż. Adam Lipowczan.

Studentom, nauczycielom akademickim i pracownikom WSZOP życzymy wyłącznie dobrych chwil i samych sukcesów w nowym roku akademickim!

Inauguracja Roku Akademic­kiego 2018/2019

W sobotę 13 października 2018 Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach zainaugurowała XVIII Rok Akademicki 2018/2019.

Uroczystość rozpoczęło nabożeństwo ekumeniczne w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Katowicach, które sprawowali ks. Michał Matuszek z diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
oraz archidiecezjalny duszpasterz akademicki ks. Damian Copek.

Inaugurację w Auli WSZOP poprowadził Dziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego, dr Jacek Skorus, który powitał zaproszonych gości oraz odczytał listy gratulacyjne.

Następnie Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. inż. Bohdan Mochnacki w swoim przemówieniu podkreślił wyjątkowy charakter uroczystości oraz zaprezentował dotychczasowe osiągnięcia Uczelni. Kanclerz WSZOP, Małgorzata Sikorska, przedstawiła plany rozwoju Uczelni na najbliższy rok akademicki.

Inauguracja stała się okazją do uhonorowania studentów za wybitne osiągnięcia sportowe.

Wyróżnienia otrzymali:
Sonia Lniany
Sandra Rosa
Andrzej Gotowski
Marcin Fidura
Piotr Konopka

Kulminacyjnym punktem Inauguracji Roku Akademickiego było ślubowanie i wręczenie indeksów studentom pierwszego roku.

Przedstawicielka Samorządu Studenckiego, Martyna Bała, w swoim przemówieniu przywitała nowych studentów WSZOP.

Wykład inauguracyjny pt. “Pochwała nieuczciwości? Stan badań nad przypowieścią o nieuczciwym rządcy
(Łk 16, 1013)”
wygłosił ks. prof. dr hab. Wiesław Przyczyna.

Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019 uświetnił występ Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej.