Wyjedź w ramach Erasmusa już w semestrze letnim | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Wyjedź w ramach Erasmusa już w semestrze letnim

Wyjedź w ramach Erasmusa już w semestrze letnim

Chcecie studiować za granicą? Jeśli tak, to do 7 grudnia w Biurze Erasmusa czekamy na Wasze podania.

Wyjazd już na semestr letni.

Zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli co najmniej I rok studiów pierwszego stopnia we WSZOP, mają status studenta i posługują się dobrze językiem angielskim lub innym językiem umożliwiającym naukę za granicą.

Proponujemy Wam aż 7 uczelni w 6 krajach: w Bułgarii, Turcji, Chorwacji, Portugalii, Estonii i na Litwie.

Jedną z pierwszych naszych studentek, która wyjechała na studia w ramach Programu Erasmus jest Monika Bartusik (studentka 3 roku na Wydziale Humanistyczno-Społecznym, Zarządzanie organizacjami ochrony zdrowia).

Przeczytajcie jej wrażenia na półmetku wyjazdu:

Studiowanie na zagranicznej uczelni poszerza horyzonty, zarówno pod względem naukowym, jak i kulturowym. Yeni Yuzyil Universitet to młoda, prywatna uczelnia z bardzo kompetentną kadrą, z dużym dorobkiem naukowym. Wykładowcy indywidualnie podchodzą do każdego studenta, skłaniają do analizowania omawianego tematu. Nie ma dystansu między wykładowcami a studentami. Każde pytanie może być powodem do dyskusji i żadne nie pozostaje bez odpowiedzi. Udało mi się trafić na wyjątkowych profesorów, jeśli chodzi o interesującą mnie tematykę. Będzie to bardzo pomocne podczas pisania pracy licencjackiej i nie tylko.

Poza nauką i oczywiście poznaniem innej i interesującej dla mnie kultury, zyskałam nowe znajomości, które będę podtrzymywała po powrocie do Polski. Dla mnie bardzo ważne jest też pogłębienie znajomości języka angielskiego i nauka podstaw tureckiego. Chociaż w Turcji brak znajomości ich języka nie jest istotnym problemem. Turcy są tak przyjacielscy i otwarci, że nawet gestykulując jesteśmy w stanie się porozumieć. Stambuł jest ogromnym miastem z rewelacyjnie pomyślaną komunikacją, oznakowania są tak oczywiste, że każdy trafi bez problemu tam gdzie chce. Miasto o bardzo różnorodnych dzielnicach pozwala mieszkać w stolicy ludziom bez względu na zasobność portfela, co w przypadku studentów jest bardzo ważne.

Bardzo istotną sprawą w czasie wyjazdu w ramach Programu Erasmus jest załatwienie spraw urzędowych. Uczelnia, którą wybrałam bardzo pomogła mi w przygotowaniu odpowiednich dokumentów. Podczas wizyty w wydziale ds. cudzoziemców okazało się, że nie wszystkie tureckie uczelnie zadbały o to tak jak Yeni. Erasmus jest rewelacyjnym programem! Mimo, że mam 32 lata, udział w Programie Erasmus pokazał mi, że warto - warto próbować realizować swoje marzenia i nie zastanawiać się nad ograniczeniami np. językowymi.