Warsztaty psychologiczne w Kamesznicy (12-13 kwietnia 2014 r.) | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Warsztaty psychologiczne w Kamesznicy (12-13 kwietnia 2014 r.)

Warsztaty psychologiczne w Kamesznicy (12-13 kwietnia 2014 r.)

Aby tradycji stało się zadość, w kwietniu, studenci Koła Psychologicznego wyruszyli tłumnie na warsztaty. W tym roku ugościła nas piękna Kamesznica, gdzie pośród zieleni, na tle  przepięknego, górzystego krajobrazu zgłębialiśmy rozmaite tajniki coachingu.
Temat tegorocznych warsztatów „Coaching – jak zmienić wizję w rzeczywistość” - został wybrany w efekcie wielkiego zainteresowania zeszłorocznymi zajęciami, na których mieliśmy okazję zapoznać się z podstawami coachingu. W tym roku przyszła pora na  dokładniejsze wniknięcie w ową problematykę. Uczestnicy uzyskali certyfikaty potwierdzające ukończenie prowadzonych warsztatów, a że pogoda dopisała, to znalazł się czas nie tylko na naukę, ale także na ognisko i poznanie pięknej okolicy.
W warsztatach wzięło udział 20 studentów. Wszystkim tak bardzo się one spodobały, że kto wie, może za rok będzie okazja do ponownego spotkania się na kolejnych warsztatach nawiązujących do  tematyki coachingu.

Magdalena Marek: Wyjazd na szkolenie pomógł mi otworzyć pewną bramę do wnętrza siebie, która zakrywała to, czego człowiek pragnie ale również to, czego się lęka, a nawet odrzuca. Odniosłam wrażenie, że dzięki coachingowi niektórzy podjęli walkę ze swoimi demonami. Ja natomiast zdałam sobie sprawę z tego jak wiele można zmienić, by życie było jeszcze lepsze. Przecież jest wiele dróg i zawsze ma się możliwość wyboru. Warto również wspomnieć
o spotkaniu z uczestnikami, dzięki którym wyjazd był nie tylko pożyteczny ale upłynął w super atmosferze!

Ewelina Gołdyn: W zeszłym roku warsztaty pozwoliły mi zapoznać się z tematyką coachingu, w tym roku pozwoliły mi otworzyć się przed samą sobą i zmierzyć się ze swoimi lękami. Warsztaty były niesamowicie udane i szczerze mówiąc mam nadzieję, że za rok powtórzymy ten temat.

Tadeusz Kwiatkowski: To już moje drugie warsztaty i powiem otwarcie, że poprzednie dokonały w mym życiu (szczególnie zawodowym) wielu zmian, tegoroczne natomiast w istotny sposób zmieniły mój sposób myślenia i działania. Warsztaty wpłynęły również na wybór tematu mojej pracy dyplomowej, który będzie bardzo „coachingowy”. Oczywiście trzeba też wspomnieć o ekipie ludzi, która zadbała o to, by czas poza szkoleniem był miło spędzony. Wszystkim bardzo dziękuję.

Koordynatorem warsztatów był dr Dariusz Olesiński - opiekun Koła Psychologicznego.

Warsztaty prowadziły:
dr Agnieszka Woszczyk – coach, wykładowca WSZOP,
mgr Katarzyna Kiepas-Remesz – coach, wykładowca WSZOP.

Organizatorami warsztatów byli studenci WSZOP:
Wiktoria Ciemny i Tadeusz Kwiatkowski.