Trwa Tydzień Bibliotek | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Trwa Tydzień Bibliotek

Trwa Tydzień Bibliotek

"Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych" - pod takim hasłem wszystkie książnice w Polsce świętują Tydzień Bibliotek 2013. 8 maja występem Kabaretu Socratiron zainaugurowaliśmy Tydzień Bibliotek 2013 w Bibliotece WSZOP. Koniecznie zobaczcie czego jeszcze możecie się spodziewać.

Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek idealnie odzwierciedla działalność naszej biblioteki uczelnianej, która regularnie zaprasza na wystawy, koncerty, spotkania autorskie i pokazy filmowe. Przedsięwzięcia podejmowane przez zespół bibliotekarzy WSZOP mają na celu nie tylko aktywizację studentów, ale również wypromowanie tych, którzy wyróżniają się talentem i umiejętnościami.

16 maja 2013 r. o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie autorskie. Tym razem gościem Biblioteki WSZOP będzie dr Tomasz Bielak, znany studentom Kulturoznawstwa wykładowca, medioznawca i autor kolejnej już publikacji pt. Opcje odbioru. Tę właśnie książkę przybliży nam podczas dyskusji moderowanej przez dr hab. Ireneusza Gielatę, profesora Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Ale to jeszcze nie koniec. Wszystkim imprezom majowym, organizowanym w Bibliotece WSZOP, będzie towarzyszyła Wystawa plakatów imprez bibliotecznych, inspirowanych Tygodniem Bibliotek (i nie tylko). W ten sposób pragniemy uhonorować i podziękować tym, którzy w latach 2009-2013 współpracowali z nami przy organizacji wystaw, spotkań i konkursów. Jednocześnie, mamy nadzieję, że całkiem pokaźny już zbiór bibliotecznych afiszy stanie się inspiracją dla kolejnych artystów. Kuratorem wystawy jest Magdalena Madey, nowy członek naszego bibliotecznego zespołu.

Tradycyjnie już w maju nasi bibliotekarze są przyjaźnie nastawieni do wszystkich spóźnialskich, którzy zalegają ze zwrotem książek do biblioteki. Przez cały miesiąc obowiązuje całkowita amnestia w Bibliotece WSZOP!

Serdecznie zapraszamy!