Postaw na naukę języka rosyjskiego! | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Postaw na naukę języka rosyjskiego!
a a a

Postaw na naukę języka rosyjskiego!

Wystarczy krótki test, żeby przekonać się jak bardzo rynek pracy potrzebuje osób biegle mówiących po rosyjsku. Wejdź na dowolny portal internetowy z ogłoszeniami o pracę, a następnie w wyszukiwarkę wpisz hasło: rosyjski. Wyniki wyszukiwania Cię zaskakują? Nie powinny!

Znajomość języka rosyjskiego jest coraz bardziej pożądana w Polsce i na rynku pracy w Unii Europejskiej. Wpływ na to ma wiele czynników, jednym z nich jest jego popularność. Język rosyjski zyskał status języka międzynarodowego. Łącznie posługuje się nim ok. 300 mln osób! Jest językiem urzędowym nie tylko w Rosji, ale także w Kirgistanie i na Białorusi. Można się nim porozumieć w Turcji, Kazachstanie, Łotwie, Mołdawii, Estonii, na Ukrainie oraz na Litwie.

Drugim czynnikiem powodującym zapotrzebowanie na osoby znające język rosyjski jest biznes, a więc fakt, że kraje rosyjskojęzyczne są bardzo ważnym partnerem handlowym dla Polski. Rynki wschodnie,
ze względu na swoje bogactwa naturalne, stanowią dobre miejsce do inwestycji. Chwilowe embargo
na towary z Rosji wręcz zwiększyły zainteresowanie krajami ze strefy rosyjskojęzycznej – biznes szuka zbytu w innych regionach na wschodzie.

Filologia rosyjska w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach nauczy Cię biegłego posługiwania się językiem rosyjskim. Program studiów ma profil praktyczny, co oznacza m.in. staże zagraniczne w Rosji i innych krajach rosyjskojęzycznych dla studentów WSZOP. Otwiera to szerokie perspektywy zawodowe i może być Twoją szansą na zrobienie kariery.

Już dziś zadecyduj o swojej przyszłości i zapisz się na studia!