Kobieta w fofografii Marcina Kusidło | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Kobieta w fofografii Marcina Kusidło
a a a

Kobieta w fofografii Marcina Kusidło

Zapraszamy do Biblioteki WSZOP na kolejne spotkanie z cyklu "Przy literaturze o kulturze". 5 czerwca o godzinie 15.30 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Marcina Kusidło - studenta Kulturoznawstwa WSZOP - "Kobieta w fotografii".

Prezentowana wystawa składa się z 18 prac wykonanych za pomocą zarówno cyfrowej, jak i tradycyjnej techniki fotografowania. Tematyką zdjęć są akty kobiet, nie tylko w formie cielesnej, ale także emocjonalnej, gdyż ciało tworzące nagą formę bez emocji towarzyszących jej obnażeniu, zdaje się, nie mogłoby tak majestatycznie istnieć. Celem wystawy jest zabranie Państwa w cichą podróż po przestrzeniach kobiecości – czymkolwiek ona się nam wydaje w obecnych czasach. To próba zatrzymania się przy tym, czym jest piękno kobiecego ciała, a którego być może, czasem nie potrafimy dostrzegać.

Autorem eksponowanych prac jest Marcin Kusidło – fotograf z zamiłowania, elektryk z wykształcenia. Z fotografią pierwszy raz zetknął się w wieku 8 lat, kiedy dostał pierwszy aparat fotograficzny – Simienę 8M. Mimo postępu technologii klimat fotografii klasycznej towarzyszy mu do dzisiaj. Szeroki świat fotografii jest dla niego ciągle światem nie do końca odkrytym i wciąż poszukuje nowych tematów godnych uchwycenia. Zawsze jednak najbliższa jest mu cielesność i drugi człowiek.

A tuż po wernisażu odbędzie się pokaz najlepszych filmów krótkich i twórczych reklam.