Jeden Chłodny Wieczór - koncert w Bibliotece WSZOP | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Jeden Chłodny Wieczór - koncert w Bibliotece WSZOP

Jeden Chłodny Wieczór - koncert w Bibliotece WSZOP

Miał być chłodny (przynajmniej zgodie z tytułem), a był gorący. Nie po raz pierwszy Biblioteka WSZOP gościła młodych muzyków. Tym razem w otoczeniu książek i w blasku świec (17 stycznia 2013 r.) zagrał zespół Despised Kids.

Koncert pt. "Jeden Chłodny Wieczór", był w rzeczywistości wieczorem poetycko-muzycznym.

Zespół Despised Kids - jak sami o sobie mówią - to dość nietypowe, zwariowane i łamiące wszystkie stereotypy “trio” z Katowic, grające pop-punk. Powołane przez poetę, pisarza, autora tekstów, wokalistę, gitarzystę i studenta WSZOP - Artura “Numer Trzy” Żurawika oraz perkusistę Michała “Majkela” Kubiaka.

W trakcie działalności grupy, przewinęło się przez nią wielu różnych basistów, lepszych i gorszych, jednak w ostatnim czasie dołączył do niej student pierwszego roku filologii angielskiej Marcin “Rico” Bytnar. Pod względem wizualnym, jak i muzycznym koncerty zespołu są zawsze zjawiskowe, nieprzewidywalne i pełne pozytywnej energii, a widoczna gołym okiem “chemia” między jego członkami połączona ze wspaniałą interakcją z publicznością jest po prostu wisienką na torcie.

Nazwa “Despised Kids” (Odrzucone Dzieciaki) pochodzi od burzliwej przeszłości członków grupy i można ją wyjaśnić jednym prostym zdaniem, mianowicie : “Gdy wszyscy wokół Cię odrzucają i nie wierzą, że coś Ci się uda, udowodnij im, że się mylą”.