International Day w Tallinie | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » International Day w Tallinie

International Day w Tallinie

Studenci przebywający w Tallinie w ramach programu Erasmus wzięli udział w International Day (21 marca) zorganizowanym przez Uniwersytet Technologiczny.

W wydarzeniu uczestniczyły zespoły z Czech, Słowacji, Austrii, Korei Południowej, Hiszpanii, Francji, Włoch i oczywiście Polski. Każde państwo reprezentowało 5 osób, które prezentowały swój kraj z jak najlepszej strony, między innymi poprzez przygotowanie tradycyjnych potraw.

Zespół z Polski stworzyły nasze studentki: Anna Fudala i Aneta Schymura (obecnie studiują w ramach programu Erasmus na Euroakademii) oraz trzy osoby z Tallińskiego Uniwersytetu Technologicznego. Adam i Weronika są studentami z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Julita z Wydziału Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie (wszyscy biorą udział w programie Erasmus).

Nie bez powodu – hasłem promującym nasz kraj było: POLSKA - more than vodka!

Studenci przygotowali również prezentację o Polsce, w której starali się udowodnić, że Polska to więcej niż tylko wódka, z którą się często kojarzy. Zrobili także wywiady ze swoimi przyjaciółmi z akademika na temat Polski, a później przygotowali z tego filmik.

Drużyna z Polski jako jedyna przed wydarzeniem udała się do Polskiej Ambasady w Tallinie z zaproszeniem dla Ambasadora. Ambasada wsparła nasz zespół dając nam liczne foldery o Polsce, plakaty, balony, koszulki. Anna Fudala i Aneta Schymura dostały natomiast możliwość odbycia praktyk w Ambasadzie Polskiej w Tallinie.