Finisaż i koncert | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Finisaż i koncert

Finisaż i koncert

Było muzycznie i artystycznie, a po oficjalnych występach nie zabrakło czasu na nieoficjalne rozmowy. W Bibliotece WSZOP odbył się w poniedziałek finisaż Wystawy Jubileuszowej Studentów i Absolwentów naszej uczelni, a później koncert naszego wykładowcy prof. nzw. dr hab. Bogusława Bierwiaczonka, któremu na kontrabasie towarzyszył Eugeniusz Kubat.

Swoje prace fotograficzne i graficzne przygotowali:

• Marcin Kusidło
  • Jakub Patelski
  • Debora Saleh
  • Ewelina Zmuda
  • Aleksandra Rudnik
  • Wojciech Jańczuk
  • Katarzyna Oruba
  • Tomasz Kłos
  • Anna Klimczak
  • Klaudia Najdowska
  • Marcin Bytnar
  • Artur Żurawik

Wojciech Jańczuk, autor zdjęć Gdańska i uczestnik finisażu przyznał, że na Wystawę Jubileuszową przygotował zdjęcia, które wcześniej nie były jeszcze nigdzie prezentowane. Ze swojego bogatego zbioru zdjęć wybrał pięć, które w najlepszy sposób prezentują architekturę Długiego Targu.

Prof. Bierwiaczonek i Eugeniusz Kubat zagrali prawie 2-godzinny koncert. Można było posłuchać starszych i znanych już piosenek prof. Bierwiaczonka, utworów nowych i jednego premierowego wykonania. Liryczne fragmenty mieszały się z energetycznymi, które nie pozostawiały słuchaczy obojętnymi. Jedną z piosenek prof. Bierwiaczonek zadedykował młodym muzykom z Despised Kids (ich koncert odbył się w Bibliotece WSZOP 17 stycznia 2013 r.), jak powiedział - kolegom po fachu.
Po koncercie artyści mieli jeszcze dużo czasu na rozmowy z publicznością, nie tylko o muzyce.