Kształcenie specjalistyczne
Kształcenie specjalistyczne stanowi pomost pomiędzy szkołą średnią a studiami pierwszego stopnia. Dedykowane jest absolwentom szkoły średniej. Kształcenie ma na celu koncentrację na branżowych problemach gospodarczych i rynkowych.
Na podstawie Ustawy prawo szkolnictwie wyższym i nauce umożliwia uzyskanie pełnych kwalifikacji zawodowych na poziomie 5 PRK. Absolwenci uzyskują świadectwo dyplomowanego specjalisty (dla absolwentów z maturą) lub specjalisty (dla absolwentów bez matury). Studenci, którzy uzyskali świadectwo dojrzałości w trakcie kształcenia specjalistycznego uzyskują również tytuł zawodowy dyplomowanego specjalisty.
(kliknij i dowiedz się więcej o PRK)
Zakresy kształcenia:
Kandydat musi posiadać:
- ukończone technikum lub szkołę policealną, albo ukończoną branżową szkołę II stopnia oraz zdany egzamin potwierdzający kwalifikacje w danym zawodzie,
lub - świadectwo dojrzałości.
W chwili rekrutacji nie jest wymagana matura, absolwent otrzymuje świadectwo specjalisty.
Po uzyskaniu świadectwa dojrzałości w trakcie trwania kształcenia absolwent otrzymuje świadectwo dyplomowanego specjalisty.
W przypadku podjęcia studiów kształcących w dyscyplinie zbieżnej z ukończonym kształceniem specjalistycznych, część uzyskanych kompetencji może być uznana przez uczelnię.
Kształcenie w systemie stacjonarnym jest realizowane od poniedziałku do środy; w trybie niestacjonarnym - czwartki i piątki popołudniu oraz niektóre soboty – co 2 tygodnie.
Odpłatność:
Opłata rekrutacyjna: 85,00 zł
Czesne: 1.600,00 zł/semestr (lub 320,00 zł x 15 miesięcy)