Zgłoś się na Erasmusa! | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Zgłoś się na Erasmusa!

Zgłoś się na Erasmusa!

Do 25 listopada 2013 r. trwa nabór chętnych studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na stypendium Erasmusa. Stypendium to niepowtarzalna okazja do odbycia semestru studiów zagranicą. W semestrze letnim 2013/2014 można wyjechać do następujących uczelni partnerskich:

Unioversidade da Beira Interior – Portugalia
Paisii Hilendarski University of Plovdiv, Bułgaria
Vilniaus Cooperative College, Litwa
Vilniaus Gedimino Technicos Universitetas, Litwa
Euroakadeemia, Estonia
Yeni Yuzyil Universitesi, Turcja
Veleuciliste Velika Gorica, Chorwacja

Chętnych zapraszamy do Biura Programu Erasmus – pok. nr 16 ul. Bankowa 8 w Katowicach od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00 oraz w sobotę 23 listopada br. w godz. od 8:00 do 12:00.

Tymczasem o swoich wrażeniach pisze do nas Adrian Paluch student filologii angielskiej WSZOP – stypendysta Erasmusa w Istambule:

„Erasmus? Turcja? Istambuł? To trzy rzeczy, które zdecydowanie mogę polecić studentom, którzy szukają urozmaicania swojego codziennego życia studenckiego. Dlaczego? Na to pytanie jest niezliczona ilość odpowiedzi, ja opiszę według mnie najważniejsze powody dla których warto starać się o uczestnictwo w Erasmusie i przybyć do tego magicznego miejsca.

Po pierwsze, Turcja to totalnie inna kultura, aniżeli ta, którą mamy w Polsce. Jednym słowem...orient. Uważam, że możliwość personalnego zetknięcia się z Islamem, zapewnia tuzin nowych przeżyć i refleksji. Po drugie (jestem mężczyzną więc muszę nadmienić właśnie to), jedzenie i kobiety. Turecka kuchnia jest znakomita, jak na razie najbardziej zasmakował mi Pilav, no ale przede mną jeszcze kilka miesięcy pobytu także lista na sto procent będzie dłuższa. Jeśli chodzi o płeć piękną, taka właśnie ona jest. Dziewczyny o ciemnych włosach, oczach i karnacji potrafią zauroczyć. Jeśli chodzi o sam Istambuł, jest to wieeeelkie miasto, które trudno opisać słowami. Wielokulturowość widoczna na ulicach, duża ilość turystów a także przesympatycznych mieszkańców, którzy są także niezwykle pomocnymi ludźmi.

Podsumowując, Istambuł to dusza, nie miasto. To trzeba po prostu zobaczyć i przeżyć. Jest to miasto, które nigdy nie zasypia, no i pogoda jest lepsza aniżeli nasza polska ;)”