Zajęcia z Kryminologii | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Zajęcia z Kryminologii

Zajęcia z Kryminologii

Początek czerwca był dla studentów Bezpieczeństwa wewnętrznego okazją do poznania miejsc związanych z kryminologią.

W poniedziałek 9 czerwca w ramach zajęć z przedmiotu Kryminologia studenci wybrali się do Zakładu Karnego w Wojkowicach. Dzięki zorganizowanej wyprawie młodzież mogła bliżej poznać realia pracy w areszcie.

11 czerwca br. studenci mieli okazję do podziwiania wystawy Kryminalny Wrocław zorganizowanej we Wrocławskim Arsenale Miejskim. Interesujących informacji ilustrujących wystawiane eksponaty udzielił studentom WSZOP kustosz wystawy, a zarazem jeden z jej pomysłodawców dr hab. Maciej Trzciński z Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zapoznania się z materiałami zdjęciowymi, dokumentacją sądowo-medyczną, preparatami medycznymi ilustrującymi np. rany postrzałowe jak i kłute oraz zobaczenia oryginalnych narzędzi zbrodni czy mumii głowy samobójcy.

Podczas wyjazdu studentom towarzyszyła nadkom. Joanna Czechowska, która podzieliła się z nimi swoją wiedzą oraz doświadczeniem zdobytym podczas pracy w policji.
Wycieczka nie mogła obyć się bez czasu przewidzianego na poznanie współczesnego Wrocławia – jednego z najpiękniejszych miast Polski.