Zajęcia terenowe studentów kierunku Kulturoznawstwo w Muzeum Śląskim | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Zajęcia terenowe studentów kierunku Kulturoznawstwo w Muzeum Śląskim

Zajęcia terenowe studentów kierunku Kulturoznawstwo w Muzeum Śląskim

W dniu 8 listopada br. studenci kierunku Kulturoznawstwo w ramach przedmiotu Współczesne praktyki kulturowe odwiedzili Muzeum Śląskie. Wspólne zwiedzanie wystaw było pretekstem do zrozumienia przez studentów kategorii pozwalających na śledzenie rozwoju współczesnej kultury.

W Muzeum Śląskim studenci obejrzeli trzy ekspozycje: Galeria sztuki polskiej 1800-1945, Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów i Lech Majewski. Podziemne słońce. Wideo-art., rzeźba. Każda z nich reprezentowała inną formę funkcjonowania muzeów i wystaw sztuki: muzeum jako templum (świecka świątynia), forum (miejsce spotkań) i muzeum wyobraźni (André Malraux). Punktem centralnym spotkania było zaprezentowanie przez studentów różnych reakcji na sztukę oraz analizowanie ich.

Dzięki zajęciom terenowym studenci aktywnie wkraczają w świat sztuki, zdobywają kompetencje oraz poznają środowisko pracy współczesnego kulturoznawcy.