Zajęcia terenowe na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Zajęcia terenowe na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji

Zajęcia terenowe na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji

Kolejna grupa studentów WSZOP miała możliwość uczestniczenia w zajęciach terenowych. Studenci II i III roku stacjonarnych studiów inżynierskich kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji, specjalność bezpieczeństwo i higiena pracy, brali udział w zajęciach zorganizowanych na terenie fabryki Danone w Bieruniu.

Podczas zajęć studenci mieli możliwość zapoznania się z procesami produkcyjnymi realizowanymi w firmie oraz z wewnętrznym systemem WISE funkcjonującym w ramach systemu zarządzania bezpieczeństwem pracy ze szczególnym uwzględnieniem takich standardów BHP jak: zasady przeprowadzania ryzyka zawodowego, LOTO (Lockout/Tagout), audyty behawioralne, rejestracja zagrożeń i inne. W ramach ćwiczeń studenci dokonywali identyfikacji zagrożeń oraz ich oceny. Jednym z elementów zajęć była również ocena organoleptyczna produktów, którą studenci sami musieli przygotować oraz konkurs z nagrodami w ramach którego studenci przedstawiali standardy BHP obowiązujące w firmie Danone.

Zajęcia odbyły się w ramach przedmiotu Technologia chemiczna i zagrożenia chemiczne w środowisku pracy, prowadzonego przez dr inż. Iwonę Stachurek oraz w ramach przedmiotu Zarządzanie bezpieczeństwem pracy, prowadzonego przez dr. inż. Damiana Hadrysia.