XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, 8-16 maja 2014 r. | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, 8-16 maja 2014 r.

XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, 8-16 maja 2014 r.

Przed nami XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło Czytanie łączy pokolenia ma na celu pokazanie, że Biblioteka to miejsce międzypokoleniowej wymiany poglądów i doświadczeń, w którym tradycja współgra z nowoczesnością. W szczególności dotyczy to Bibliotek uczelnianych, gdzie studenci i nauczyciele akademiccy nie tylko sięgają po mądrość z literatury fachowej, ale również uczestniczą w spotkaniach kulturalnych.
Święto ma także na celu ukazanie pracy bibliotekarza - zawodu, którego korzenie sięgają 1364 roku.

Biblioteka WSZOP jak co roku bierze czynny udział w tym święcie.

Od 1 maja zapraszamy studentów do korzystania z odświeżonego serwisu IBUK. Wśród kilkudziesięciu tytułów znajdą się w nim takie pozycje jak: Broń: Problematyka prawna i kryminalistyczna, Finanse i rachunkowość, Kompendium wiedzy o handlu, Niezawodność systemów logistycznych, Kryminalistyka: wybrane zagadnienia technik, Podstawy ekonomii, Podstawy zarządzania, Wentylacja i klimatyzacja, Technologia tworzyw sztucznych i wiele innych.

10 maja w godz. 9:00 - 14:00 w Bibliotece WSZOP odbędzie się Kiermasz Książek, podczas którego zostaną zaprezentowane publikacje Wydawnictwa WSZOP oraz Wydawnictwa Naukowego PWN. Dla osób spragnionych wiedzy czekają rabaty.

14 maja zapraszamy na wystawę malarstwa olejnego Pani Heleny Kotlarz pt. Vultus animi index (est) Twarz odbiciem duszy.

Miesiąc maj to także gratka dla spóźnialskich. Biblioteka WSZOP ogłasza amnestię - kary za przetrzymywanie książek nie będą pobierane!

Serdecznie zapraszamy!