Wykład otwarty pt. "Ochotnicza Straż Pożarna w Timken Polska Sp. z o.o. w Sosnowcu" | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Wykład otwarty pt. "Ochotnicza Straż Pożarna w Timken Polska Sp. z o.o. w Sosnowcu"

W dniu 21 listopada 2015 r. na Wydziale Nauk Technicznych odbył się wykład otwarty mgr inż. Ryszarda Stankiewicza pt. Ochotnicza Straż Pożarna w Timken Polska Sp. z o.o. w Sosnowcu.

W pierwszej części wykładu zaprezentowano przedsiębiorstwo. Podczas wirtualnej wycieczki słuchacze mieli okazję zapoznać się z działalnością poszczególnych Wydziałów oraz najlepszym wyrobem firmy Timken Polska, uznanym na rynku światowym, jakimi są łożyska toczne wałeczkowe mające zastosowanie w przemyśle samochodowym.

W drugiej części przedstawiono procedury stosowane w warunkach zagrożenia pożarowego na przykładzie zaistniałego zdarzenia na Wydziale Montaż. Słuchacze zostali zapoznani z pracą strażaków w sytuacji powstania pożaru w warunkach sprawowanego nadzoru nad trwajacymi pracami w przedsiębiorstwie.

Trzecia część wykładu dotyczyła historii i wizji rozwoju Ochotniczej Straży Pożarnej w Timken Polska Sp. z o.o., a także jej współpracy z jednostkami Zawodowej Straży Pożarnej oraz społecznością miasta Sosnowiec.

Zapraszamy na kolejne wykłady otwarte organizowane przez Wydział Nauk Technicznych WSZOP!