Wyjedź do Turcji na Erasmusa | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Wyjedź do Turcji na Erasmusa

Wyjedź do Turcji na Erasmusa

W piatek (17 maja) zakończyła się tygodniowa wizyta prof. Gunseli Isci z Yeni Yuzyil Universitesi (Istambuł) w naszej uczelni. Jako koordynator programu Erasmus zachęcała studentów WSZOP do przyjazdu do Istambułu. Ale to nie był jedyny cel jej wizyty. Dziekan Wydziału Sztuki i Nauki oraz szefowa Katedry języka angielskiego i literatury poprowadziła wykłady dla studentów filologii angielskiej WSZOP. Wykłady poświęcone były Szekspirowi. Nie zabrakło także polskiego akcentu - prof. Isci przywiozła ze sobą książkę polskiego krytyka Jana Kotta.

Podczas spotkania ze studentami WSZOP, a później także władzami uczelni prof. Gunseli Isci podkreślała znaczenie programu Erasmus: to najlepsze narzędzie jakie mogliśmy dostać, aby dwie uczelnie mogły ze sobą współpracować

Aby zachęcić do wyjazdu i studiowania poza granicami Polski opowiedziała historię studenta, który kilka lat temu wyjechał na studia z Turcji do Hiszpanii. Pojechał, wrócił, skończył studia. Jakiś czas później odebrałam maila od dyrektora jednego z koncernów samochodowych w Hiszpanii z prośbą o referencje dla mojego byłego studenta, który starał się tam pracę. Wysłałam moje referencje a on dostał tę pracę. Dzisiaj wciąż jest w Hiszpanii, a ja cały czas śledzę jego karierę. W tej chwili pracuje już w firmie lotniczej. - mówiła. Gdyby jednak nie pojechał w czasie studiów do Hiszpanii - nie miałby takich możliwości.

Ta historia to najlepszy dowód, że udział w programie Erasmus zwiększa szanse na zatrudnienie, otwiera nowe możliwości i wzbogaca życie.

Słowo mobilność podczas spotkań z naszymi studentami padało najczęściej. Jej zdaniem podróże, poznawanie innych kultur, ludzi, krajów wzbogacają o nowe doświadczenia. Nie tylko studentów. Ja też dzięki temu się uczę - mówiła. Im więcej podróżujecie, tym więcej się uczycie - tymi słowami prof. Gunseli Isci zachęcała do przyjazdu do Turcji.

Prof. Gunseli Isci miała także okazję odwiedzić Kraków i Pszczynę.

Uniwersytet w Istambule to młoda uczelnia prywatna, która powstała w 2009 roku. Obecnie na 10 wydziałach studiuje tam ponad 2500 osób. W tym semestrze we WSZOP uczy się Leyla Gun z Turcji, w ubiegłym semestrze w Turcji w ramach programu Erasmus były dwie nasze studentki.

Chcesz pojechać na studia do Turcji? Marzysz o studiowaniu za granicą? Zgłoś się do Biura ds. Programu Erasmus! Zgłoszenia przyjmowane będą już w czerwcu - szczegóły wkrótce!

Tymczasem zapraszamy na krótką wycieczkę do Istambułu i relację z pobytu prof. Gunseli Isci w Polsce.