Zgłoś się do Programu Erasmus+! | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Zgłoś się do Programu Erasmus+!

Zgłoś się do Programu Erasmus+!

Informujemy, że trwa rekrutacja na stypendia do Programu Erasmus+. O wyjazd na studia do uczelni partnerskiej
lub praktyki w zagranicznym przedsiębiorstwie mogą ubiegać się studenci, którzy ukończyli I rok studiów.

Wnioski można składać do 6 grudnia 2017 r.

Zgłoszenia przyjmuje Biuro Programu Erasmus+
Katowice, ul. Bankowa 8, pok. nr 210
@:
T: 32 355 97 97 wew. 51
F: 32 209 10 39

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z relacją naszych studentów kierunku Filologia angielska -
Oli, Kingi i Pawła - przebywających obecnie w naszej uczelni partnerskiej w Hiszpanii:

Kilka pierwszych dni po przyjeździe upłynęło w wakacyjnej atmosferze tapas i leżenia na plaży. Rzeczywistość nadeszła wraz z pierwszym dniem na uczelni, kiedy okazało się, że Hiszpanom naprawdę z niczym się
nie spieszy. Zajęcia zaczynają się zawsze z 15-minutowym opóźnieniem, a termin deadline praktycznie
nie istnieje.

Pozytywnym zaskoczeniem był tzw. ESN, czyli biuro studenckie organizujące mnóstwo wydarzeń mających
na celu pomoc osobom biorącym udział w Programie Erasmus+ odnaleźć się w nowym środowisku, poznać nowe osoby
i zwiedzić ciekawe miejsca. Po wycieczce integracyjnej do Cabo de Gata przyszedł czas na Padules - czyli wspinaczkę w górę rzeki, a zaraz potem Mini Hollywood, gdzie kręcono wiele znanych filmów - głównie westernów. W Mini Hollywood można było poczuć się jak na Dzikim Zachodzie, zrobić sobie zdjęcie z kowbojem, obejrzeć pokaz kankana czy ogród kaktusów.

Poza tym w Almerii, poza uczelnią działa wiele innych stowarzyszeń pomagających obcokrajowcom zaznajomić się z językiem oraz kulturą. I tym sposobem dwa razy w tygodniu chodzimy na spotkania, tzw. language exchange, poznając tym samym osoby z całego świata, m.in. z Hiszpanii, Włoch, Rosji, a nawet z Chin.

Podsumowując: mimo, że nie zawsze jest kolorowo, bariera językowa nadal istnieje i czasami tęskni się
za domem, gorący klimat Hiszpanii, pozytywni ludzie, morze, plaża i zimne tinto de verano zawsze potrafią dodać otuchy.”