Zajęcia studentów na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Zajęcia studentów na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice

Studenci studiów magisterskich kierunku Zarządzanie i inżyniera produkcji, specjalność bezpieczeństwo pożarowe, w dniu 5 listopada br. brali udział w zajęciach, zorganizowanych na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice.

W ramach przedmiotu Planowanie operacyjne studenci mieli możliwość zapoznania się z działalnością Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Przedstawiono im etapy przygotowań do działań ratowniczo-gaśniczych oraz współdziałania w razie sytuacji kryzysowych.  W trakcie zajęć uczestnicy mieli okazję obejrzeć sprzęt ratowniczy, który jest używany na wypadek akcji zabezpieczających operacje lotnicze, a także przy podejmowaniu działań służących likwidacji zagrożeń w porcie lotniczym. Omówiono również parametry taktyczno-techniczne samochodów ratowniczo-gaśniczych. Ostatnim etapem zajęć było poznanie specyfiki pracy dyspozytora LSR-G oraz sposobów zabezpieczenia obiektów portu lotniczego przy użyciu instalacji sygnalizacji pożaru. Organizatorem wyjazdu był dr inż. Artur Ankowski.