Wykład otwarty na Wydziale Nauk Technicznych | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Wykład otwarty na Wydziale Nauk Technicznych

Wykład otwarty na Wydziale Nauk Technicznych

W dniu 18 czerwca br. odbył się kolejny wykład otwarty na Wydziale Nauk Technicznych pt. Zagrożenia fizyczne w trakcie realizacji robót budowlanych, który wygłosił   mgr inż. Marcin Serweta z firmy Safe&Protect.

Firma Safe&Protect obecnie realizuje następujące inwestycje: budowa D.H. SuperSam Katowice, budowa OKAM ETAP CD 3 Stawy Katowice, budowa fabryki silników GM OPEL TYCHY.

Podczas wykładu omówiono: czynniki występujące w środowisku pracy i ich podział, źródła czynników niebezpiecznych, rodzaje osłon i wymagania, podstawowe zasady i metody likwidacji lub ograniczania wpływu niebezpiecznych, szkodliwych i uciążliwych czynników w środowisku pracy.

W ostatniej części wykładu słuchacze zapoznali się z filmem szkoleniowym dotyczącym zagrożeń fizycznych na stanowisku pracy na budowie.

Zapraszamy na kolejne wykłady otwarte organizowane na Wydziale Nauk Technicznych!