Wieści z Paryża | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Wieści z Paryża

Wieści z Paryża

Sprawdziliśmy ponownie jak się wiedzie naszej absolwentce* na studiach na Uniwersytecie Paryż 13.

WSZOP:
Co u Pani słychać, Pani Aniu, jak przebiegają studia?

Anna Kuba:
Właśnie zaczynam drugi rok – co ciekawe przejście z pierwszego na drugi rok nie jest jak w Polsce automatyczne, trzeba ponownie złożyć wszystkie dokumenty, przejść proces rekrutacyjny i wykazać się odpowiednio wysokimi wynikami w nauce. Trzeba się naprawdę napracować podczas roku akademickiego by przejść na następny. Musiałam również przedstawić dużą część  pracy magisterskiej na koniec pierwszego roku.

WSZOP:
Czyli studia we Francji są trudniejsze niż w Polsce?

Anna Kuba:
Nie dla mnie – studiując we WSZOP oswoiłam się z wysokimi wymaganiami wykładowców. Przekonałam się też, że było to dla mnie bardzo korzystne – nauka i praktyka jaką zdobyłam we WSZOP, a także zajęcia z wykładowcami z Uniwersytetu Paryż 13 bardzo dobrze przygotowały mnie do bardziej wymagających studiów magisterskich we Francji. Tylko dzienna forma studiów tutaj (w Polsce studiowałam zaocznie) była dla mnie większym wyzwaniem z powodu czasu i ilości zajęć, które odbywają się codziennie od rana do wieczora często łącznie z sobotami.

WSZOP:
Czy studia w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy pomogły Pani rozwijać się dalej?

Anna Kuba:
Bez nich nie byłoby to w ogóle możliwe! Dzięki uzyskaniu francuskiego dyplomu licencjackiego na studiach w Polsce mogłam się starać o przyjęcie na studia tutaj. Program tych studiów był bardzo praktycznie opracowany, a możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez francuskich wykładowców wręcz bezcenna. Wielu z nich spotkałam na Uniwersytecie Paryż 13.

WSZOP:
Jak widzi Pani swoją dalszą przyszłość?

Anna Kuba:
Choć bardzo dobre podstawy zdobyłam w Polsce i we WSZOP, to jednak zostanę we Francji. Widzę tutaj większe szanse na znalezienie satysfakcjonującej pracy. Poznaję tutejszy sektor ochrony zdrowia i z zarządzaniem nim wiążę swoją przyszłość. Poza tym Francja, a zwłaszcza Paryż to moje wymarzone miejsce do życia.

WSZOP:
Co powiedziałaby Pani tym, którzy zastanawiają się nad wyborem naszej uczelni?

Anna Kuba:
Żeby przestali się zastanawiać i podjęli dobrą decyzję – zaczęli studia we WSZOP. Gdybym miała ponownie wybierać bez wahania zdecydowałabym się na to samo. Z wielkim sentymentem wspominam zajęcia z prof. Stępniewskim i wieloma innymi wykładowcami WSZOP. Z perspektywy czasu bardzo doceniam kadrę profesjonalistów, których spotkałam na zajęciach – to wielki atut.

WSZOP:
Dziękujemy bardzo za rozmowę, miłe słowa o naszej uczelni i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Kuba:
Ja również dziękuję i mam cichą nadzieję, że spotkam tu jeszcze kilku studentów WSZOP.
Muszę też powiedzieć, że jestem miło zaskoczona, tym iż tak interesujecie się losami swoich absolwentów.

*Anna Kuba, absolwentka Zarządzania (Wydział Humanistyczno – Społeczny), specjalności Zarządzanie organizacjami służby zdrowia kontynuuje naukę na studiach magisterskich na Uniwersytecie Paryż 13. Ukończyła studia realizowane we współpracy naszej uczelni z UP13.