Warsztaty psychologiczne studentów WSZOP w Koniakowie | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Warsztaty psychologiczne studentów WSZOP w Koniakowie

Warsztaty psychologiczne studentów WSZOP w Koniakowie

W dniach 29-30 kwietnia br., studenci WSZOP
po raz kolejny wzięli udział w wyjazdowych warsztatach zorganizowanych przez Studenckie Koło Psychologiczne WSZOP.

Podobnie jak w zeszłym roku odbyły się one w Koniakowie. Tegoroczny temat warsztatów brzmiał:
Nieuświadomiony potencjał – praca nad rozwojem osobistym w coachingu
.

Po owocnych zajęciach studenci wybrali się na górską wycieczkę, a wieczorem, przy grillu, dzielili się swoimi przemyśleniami. W warsztatach wzięło udział 22 studentów studiów stacjonarnych
i niestacjonarnych. Wszyscy uzyskali certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu.

Organizatorem i koordynatorem warsztatów był dr Dariusz Olesiński - Opiekun Studenckiego Koła Psychologicznego WSZOP. Współorganizatorami warsztatów byli studenci WSZOP: Dariusz Greiner
oraz Barbara Majocha-Kowalska.

Warsztaty prowadziły: dr Agnieszka Woszczyk (coach, nauczyciel akademicki WSZOP) oraz mgr Katarzyna Kiepas-Remesz (coach, nauczyciel akademicki WSZOP).

Opinie uczestników:

Barbara Majocha-Kowalska (studentka kierunku Zarządzanie): To już moje drugie spotkanie z coachingiem i podobnie jak zeszłoroczne warsztaty te również pełne były praktycznych ćwiczeń pozwalających w łatwy i przejrzysty sposób poszerzyć swoją wiedzę. Dzięki prowadzącym  - Pani Kasi i Agnieszce -  mogłam poznać lepiej siebie, zastanowić się co i jak mogę zrobić, aby osiągnąć zamierzony cel i spełnić swoje marzenia.

Dariusz Greiner (student kierunku Zarządzanie): To już mój drugi wyjazd na warsztaty Studenkciego Koła Psychologicznego, mam nadzieję że nie ostatni. Przekonałem się, że znajomość technik coachingowych jest przydatna w każdym aspekcie życia. Niesamowici ludzie, cudowna atmosfera, profesjonalni trenerzy, pogoda która dopisała sprawiły, że to były chwile które na zawsze pozostaną w mojej pamięci.

Małgorzata Chrobaczyńska (studentka kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne): Przed wyjazdem na warsztaty  zastanawiałam się, czy ten program naprawdę coś wniesie w moje życie , czy będzie to tylko mile spędzony czas i. Po zakończeniu warsztatów doszłam do wniosku, że było to ciekawe i inspirujące doświadczenie. Jestem dumna z odkrycia swoich wartości oraz zrozumienia własnych potrzeb i możliwości ich realizacji. W przyszłym roku też tam muszę być ...

Izabella Rotkegel (studentka kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne): Warsztaty psychologiczne były znakomitą okazją, by oderwać się od codzienności i zajrzeć w głąb siebie. Tworzące się refleksje wsparte były zapleczem merytorycznym oraz czerpały z nowopoznanych technik coachingowych.Bardzo dobrze spożytkowany czas oraz możliwość „naładowania baterii” do dalszego działania.

Martyna Cmok (studentka kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne): W tym roku miałam okazję pierwszy raz brać udział w warsztatach psychologicznych. Na zajęciach dokonywaliśmy analizy systemu naszych wartości, mieliśmy okazję zastanowić się nad celami, które chcemy osiągnąć w przyszłości oraz uzyskać informację jak kształtować ścieżki naszego życia i kariery tak, aby jak najkorzystniej i w najbardziej efektywny sposób zagospodarować swój czas i spełnić marzenia. Wszystkim gorąco polecam taki wyjazd.