VIII Międzynarodowy Turniej Robotów Robotic Tournament | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » VIII Międzynarodowy Turniej Robotów Robotic Tournament

VIII Międzynarodowy Turniej Robotów Robotic Tournament

W dniu 9 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Technicznych im. S. Staszica w Rybniku odbyła się VIII edycja Międzynarodowego Turnieju Robotów Robotic Tournament. WSZOP, podobnie jak w latach poprzednich, był jednym ze sponsorów i partnerów wydarzenia.

Robotic Tournament to jedna z największych imprez tego typu w Polsce. Idea zawodów polega na rywalizacji autonomicznych maszyn, wcześniej skonstruowanych przez uczestników. Zawodnicy rywalizowali w dziesięciu różnych konkurencjach.

W tegorocznej edycji wśród uczestników zawodów znaleźli się członkowie Koła Naukowego InfoRob WSZOP, a także uczniowie z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Bytomia. W konkurencji freestyle uczniowie ZSTiO zdobyli I miejsce.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zapraszamy na kolejną edycję Międzynarodowego Turnieju Robotów!