Sztuka mięsa pod patronatem WSZOP | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Sztuka mięsa pod patronatem WSZOP

Sztuka mięsa pod patronatem WSZOP

Kolejna premiera studencka i nauczycielska organizowana pod patronatem WSZOP odbyła się
15 kwietnia br. na najmłodszej scenie Teatru Śląskiego, mieszczącej się na Poziomie 2 Galerii Katowickiej.

Sztuka debiutującej w dziedzinie dramaturgii Weroniki Murek okazała się apokaliptycznym kolażem - diagnozą współczesności, który nikogo z widzów nie mógł pozostawić obojętnym. Zdeformowane postaci pogrążone w chaosie metaforycznej rzeźni, gdzie tasaki i maszynki do mielenia przerabiają na jednolitą masę zarówno tytułowe „sztuki mięsa”, jak i idee i wzorce ludzkich zachowań, ułożyły się w tekst będący frapującym komentarzem do przeobrażeń zachodzącychw kulturze masowej. Własne opinie na ten temat wyrazili podczas rozmowy z publicznością aktorzy, autorka tekstu oraz dyrektor katowickiej sceny i zarazem reżyser przedstawienia, Robert Talarczyk. Spotkanie moderował nauczyciel akademicki WSZOP, dr Marek Cieśliński.

Zapraszamy na kolejne spektakle w ramach premier studenckich i nauczycielskich!