Studentki anglistyki WSZOP w finale konkursu „Tłumacze na start” | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Studentki anglistyki WSZOP w finale konkursu „Tłumacze na start”

Studentki anglistyki WSZOP w finale konkursu „Tłumacze na start”

W dniu 20 listopada w siedzibie Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał konkursu Tłumacze na start organizowanego przez Biuro Tłumaczeń Skrivanek. Finał poprzedziły eliminacje, w których wystartowały trzy studentki III roku studiów stacjonarnych kierunku Filologia, specjalność filologia angielska: Kalina Wierzbicka, Marta Cieślak i Anita Ziętal.

Podczas eliminacji studentki miały za zadanie przetłumaczyć tekst z języka angielskiego na język polski. Prace studentek zostały wysłane do Warszawy. Na konkurs wpłynęło ponad 190 prac z całej Polski a do finału wybrano 46 prac: wśród nich prace naszych anglistek. Podczas finału przez 1,5 godziny studenci zmagali się z tłumaczeniem specjalistycznego tekstu z języka angielskiego na polski.

Gratulujemy kolejnego sukcesu!