Spotkanie z Romanem Hulą | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Spotkanie z Romanem Hulą

Spotkanie z Romanem Hulą

Roman Hula, były Komendant Główny Policji spotkał się w piątek 26 listopada 2013 r. ze studentami WSZOP z kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, by zaprezentować swoją książkę pod tytułem "Glina".

Wspomina w niej o tym, jak na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych doprowadził do pierwszego strajku milicjantów, a także do powstania Policji i do założenia związku zawodowego policjantów.

Podczas spotkania Roman Hula opowiadał o spektakularnych policyjnych operacjach kryminalnych na Śląsku, których był uczestnikiem. Były to między innymi akcja pod kryptonimem "Frankenstein", przeprowadzona w sprawie seryjnego mordercy kobiet i dzieci, a także o operacji "Marynarz", związanej z wyjaśnianiem kradzieży zabytkowych pistoletów z muzeum w będzińskim zamku.

Przybliżył także studentom realia pracy funkcjonariuszy policji kryminalnej, zwłaszcza w aspekcie pozyskiwania informacji o osobach podejrzewanych o popełnienie przestępstwa.