Spotkanie w ramach Akademii Młodzieżowej WSZOP | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Spotkanie w ramach Akademii Młodzieżowej WSZOP

Spotkanie w ramach Akademii Młodzieżowej WSZOP

W dniu 21 stycznia 2016 r. w ramach Akademii Młodzieżowej WSZOP odbyły się zajęcia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W spotkaniu wzięli udział wychowankowie klasy IV Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie. Tym razem zajęcia odbyły się w Laboratorium Zagrożeń Chemicznych WSZOP.

Podczas zajęć dr inż. Iwona Stachurek wraz z mgr inż. Pauliną Binkiewicz opowiedziały uczestnikom Akademii o klasach gleby. Uczniowie dowiedzieli się także tego, jak określić klasę gleby za pomocą spektrometru U-VIS.

Młodzieżowa Akademia WSZOP to cykl spotkań, podczas których nauczyciele akademiccy WSZOP pozwalają młodzieży szkół ponadgimnazjalnych poczuć przedsmak akademickiego kształcenia. Spotkania te stanowią również doskonałe uzupełnienie zajęć prowadzonych w szkole oraz okazję do poszerzenia swoich zainteresowań.

Zapraszamy na kolejne zajęcia z cyklu Akademia Młodzieżowa WSZOP!