Spotkanie Teatralne WSZOP | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Spotkanie Teatralne WSZOP

Spotkanie Teatralne WSZOP

9 grudnia 2013 r. odbyło się Spotkanie Teatralne WSZOP. Dzięki współpracy z Teatrem Korez udało się zorganizować występy dwóch utalentowanych młodzieżowych zespołów aktorskich, które zostały wyróżnione w Przeglądzie Teatralnym WSZOP – Klasyka teatru w nowym wydaniu.

Wystąpili:

• Zespół z X Liceum Ogólnokształcącego im. I. J. Paderewskiego z Katowic w dwóch odsłonach – OświadczynyNiedźwiedź A. Czechowa
  • Grupa pod wiszącym kotem z VII Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika z Częstochowy w spektaklu Tango S. Mrożka

Interpretacje przedstawień spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem.

Występy były również okazją do podjęcia dyskusji o roli współczesnego teatru i jego znaczeniu w życiu młodego pokolenia z gościem specjalnym wydarzenia, Panią Aleksandrą Czaplą-Oslislo, pełniącą obecnie funkcję Kierowniczki Literackiej i Rzeczniczki Prasowej Teatru Śląskiego w Katowicach. Prowadzący rozmowę Kamil Falenta i Aleksandra Rudnik, studenci z Koła Animatorów Teatralnych WSZOP poruszali zagadnienia związane z pracą w środowisku teatralnym oraz możliwościami jakie daje wykształcenie kulturoznawcze.

"Spektakle teatralne często lepiej przedstawiają i wyjaśniają obecne wydarzenia niż wiadomości oglądane w telewizji" - powiedziała Rzeczniczka Teatru.

Koło Animatorów Teatralnych WSZOP zachęca wszystkich studentów chcących lepiej zrozumieć otaczający nas świat do angażowania się w życie teatralne.