Spotkanie branży przemysłowej w Sosnowcu za nami! | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Spotkanie branży przemysłowej w Sosnowcu za nami!

Spotkanie branży przemysłowej w Sosnowcu za nami!

W Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu, w dniach 20-21 lutego 2018 r., odbyły się Targi Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting oraz Salon Technologii i Materiałów Kompozytowych KOMPOZYTmeeting.

Wydarzenie dedykowane było kluczowym technologiom przemysłowym obejmującym: cięcie, szlifowanie, technologie kompozytowe i pomiarowe, pneumatykę, automatykę, elementy złączne, BHP i utrzymanie ruchu.

W targach udział wzięło ponad 80 Wystawców, a wydarzenie odwiedziło blisko 1500 specjalistów z branży.

Podczas targów Wystawcy na swoich stoiskach przedstawili produkty z zakresu: obróbki blachy, szlifowania, filtracji przemysłowej, optymalizacji produkcji, składowania materiałów niebezpiecznych
oraz znakowania. Nie zabrakło również firm, które w swojej ofercie posiadały: konstrukcje stalowe, artykuły metalowe, urządzenia i sprzęt elektroenergetyczny, środki do utrzymania czystości i dezynfekcji, regały oraz rozwiązania magazynowe. W czasie targów zaprezentowały się również firmy z druk 3D, a także plotery i skanery wielkoformatowe. Wystawcy prezentowali także liczne produkty umożliwiające bezpieczne postępowanie z niebezpiecznymi substancjami oraz produkty do przepisowego składowania materiałów niebezpiecznych.

Targom towarzyszyła ciekawa strefa konsultacyjno-seminaryjna, stanowiąca doskonałą okazję
do pogłębienia fachowej wiedzy. Strefa ta cieszyła się dużym zainteresowaniem i zgromadziła liczne grono uczestników. Wśród wydarzeń towarzyszących, pierwszego dnia targów, znajdowała się Konferencja Praca 4.0 w nowoczesnym przedsiębiorstwie przemysłowym organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu. Kolejnym ważnym spotkaniem podczas wydarzenia, realizowanym w ramach Salonu BHP, była Konferencja Doskonalenie stanu BHP w różnych gałęziach gospodarki zorganizowana przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Na zakończenie konferencji odbył się niezwykle pouczający pokaz eksperymentalny, będący jednocześnie wyjątkowym szkoleniem nt. materiałów niebezpiecznych. Tematem pokazu było Unikanie zagrożeń związanych z używaniem cieczy palnych i substancji niebezpiecznych. Pokaz został przedstawiony przez firmę DENIOS Sp. z o.o. Drugi dzień targów poświęcony był głównie branży kompozytowej. Wystawcy i zwiedzający mieli okazję wziąć udział II edycji Seminarium Materiały kompozytowe w przemyśle, którego organizatorem była Politechnika Śląska, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii oraz Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach Salonu Technologii i Materiałów Kompozytowych KOMPOZYTmeeting.

Podczas dwóch dni targowych odbyła się również prezentacja Bolidu wyścigowego klasy Formula Student. Organizatorami pokazu była grupa studentów działających na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach w Katedrze Budowy Pojazdów Samochodowych.

Targom towarzyszył także Konkurs na najlepszy produkt prezentowany przez Wystawców na stoisku. Pierwsze miejsce, a tym samym Medal Expo Silesia, otrzymała firma APZUMI SPATIAL za: APZUMI SPATIAL (www.spatial.apzumi.com – optymalizacje dla przemysłu 4.0). Przyznano również dwa wyróżnienia,
które trafiły do Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej za odlewy wzmocnione lokalnie warstwą kompozytową, rozwiązanie materiałowo – technologiczne oraz do Gminy Brzesko – Region Tarnowski za pierwszy portal Subregionu Tarnowskiego, który w innowacyjny sposób kojarzy partnerów.

Więcej informacji na temat Targów INDUSTRYmeeting.