Spotkanie autorskie z twórcami antologii Infections | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Spotkanie autorskie z twórcami antologii Infections

Spotkanie autorskie z twórcami antologii Infections

Dnia 27 października br. w Bibliotece WSZOP odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu Przy literaturze o kulturze. Tym razem gośćmi byli redaktorzy antologii Infections, Kazimierz Kyrcz Jr. i Roman Ociepa oraz tłumacze opowiadań, obecnie absolwenci kierunku Filologia we WSZOP: Marcin Bytnar, Magdalena Dudziak, Maja Holona, Magdalena Kika, Marta Kołodziej, Mikołaj Kudela, Marcin Kurek, Adrianna Majka, Dawid Mąka, Kamila Ryszkiel, Przemysław Wykusz. W spotkaniu udział wzięli także studenci drugiego roku kierunku Filologia, którzy mieli swój wkład w powstawanie antologii: Agata Fidos oraz Anita Ziętal.

Antologia Infections jest wyjątkową kolekcją tekstów. Doskonale odzwierciedla to, co obecnie dzieje się w najnowszej polskiej literaturze grozy. Jak powiedział redaktor tomu, Roman Ociepa: „W naszym kraju mamy bardzo wysoki wskaźnik tłumaczeń z języków obcych na język polski. Być może jest to jeden z powodów, dla których nie doceniamy rodzimej literatury. Dlatego wydanie polskich opowiadań w języku angielskim było tak fantastycznym pomysłem. Dzięki temu możemy promować polską literaturę grozy zagranicą”.

Podczas spotkania współautorzy antologii opowiadali o kulisach pracy nad publikacją. Kluczową kwestią okazał się tytuł dzieła. Motyw „zarażenia” jest nie tylko elementem spajającym wszystkie opowiadania. Jego funkcja polega także na „zarażeniu” czytelnika fantastyką grozy, rozbudzeniu jego ciekawości na temat natury strachu.

Absolwentom i studentom pracującym nad Infections serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych wydawniczych sukcesów!

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach z  cyklu Przy literaturze o kulturze.