Relacja z 4 Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Studentów Pierwszego Roku | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Relacja z 4 Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Studentów Pierwszego Roku

Relacja z 4 Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Studentów Pierwszego Roku

Za nami czwarta, a druga dla WSZOP edycja SILESIADY. Wystartowaliśmy we wszystkich (oprócz koszykówki) konkurencjach tj.:

• Futsalu mężczyzn - zajęliśmy 5 miejsce, wygrywając z UŚ-em. 2:0, a z AWF Katowice prowadziliśmy 1:0 do pierwszej połowy, minimalnie, bo 2:1 przegraliśmy z Politechniką Śl. i UE.
  • Siatkówce - kobieca drużyna została sklasyfikowana jako czwarta, a męska jako szósta.
  • Biegach przełajowych - gdzie Agnieszka Brzozowska, posiadaczka czarnego pasa w AIKIDO, zajęła trzecie miejsce zdobywając brązowy medal i będzie reprezentować Śląsk na Zawodach Ogólnopolskich.
  • Pływaniu, ergometrze wioślarskimi, tenisie stołowym – nasi zawodnicy uplasowali się w środku stawki

Pierwsze zawody w ramach Akademickich Mistrzostw Śląska rozegrała nasza nowa żeńska drużyna futsalu – niestety oba mecze zakończyły się przegraną naszych Pań, ale wierzymy, że w następnych spotkaniach ligi futsalu będzie znacznie lepiej – Tym bardziej, że w „{…}tej drużynie drzemie duży potencjał!” jak powiedział opiekun AZS WSZOP, Pan Tadeusz Wohn. Podczas AMŚ nasze siatkarki pokonały koleżanki z Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie 2:1, a zawodniczki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej uległy naszym dziewczynom 2:0. Siatkarze WSZOP pokonali natomiast kolegów z Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej 2:0 i WSB z Dąbrowy Górniczej 2:1.

Naszym zawodniczkom oraz zawodnikom gratulujemy i czekamy na następne występy!