Relacja z obozu kondycyjnego dla studentów kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Relacja z obozu kondycyjnego dla studentów kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne

Relacja z obozu kondycyjnego dla studentów kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne

Studenci drugiego roku kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne na przełomie września i października brali udział w obozie kondycyjnym w Ustroniu.

W programie obozu znalazły się m.in. zajęcia z samoobrony, technik interwencyjnych, liczne wyprawy górskie oraz zapoznanie się z podstawowymi technikami wspinaczkowymi.

W trakcie czterech dni uczestnicy obozu mieli okazję do wypróbowania zdobytej na wykładach wiedzy oraz do nabycia nowych umiejętności praktycznych. Obóz to również bardzo dobra okazja do integracji studentów.

Kolejny wyjazd już za rok!

Poniżej relacja z obozu studenta kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne, Klaudiusza Wrony:

"W dniach od 30 września do 3 października 2016 studenci WSZOP przebywali na obozie kondycyjnym w ośrodku Związku Harcerstwa Polskiego w miejscowości Ustroń-Lipowiec, którego byłem uczestnikiem. Każdy dzień obfitował w wiele atrakcji i ciekawych zajęć. Między innymi odbywały się poranne ćwiczenia rozgrzewkowe mające na celu, przygotowanie organizmu do dalszych zajęć. Ćwiczenia sprawnościowe w parku linowym były dla mnie przypomnieniem jak również poszerzeniem wiedzy z tego zakresu. Należy tutaj zauważyć, iż najważniejszym elementem tych zajęć było bezpieczeństwo związane z prawidłowym wykorzystaniem sprzętu wspinaczkowego z uwzględnieniem szczegółów w tej dziedzinie. Tego samego dnia prowadzone były również wykłady z zakresu strzelectwa z wykorzystaniem broni pneumatycznej. Strzelania prowadzone były z narastającym stopniem trudności od strzelań statycznych do dynamicznych w różnej konfiguracji. Była to fajna zabawa w połączeniu z dużą dawką wiedzy w tej materii. Dla wielu słuchaczy, którzy po raz pierwszy zetknęli się z bronią i tak prowadzonymi zajęciami, będzie to dobry wstęp na przyszłość, gdyby kiedyś zdecydowali się skierować swoje kroki ku karierze zawodowej pełniąc służbę dla kraju. Następnego dnia słuchacze zapoznawali się z podstawowymi środkami przymusu bezpośredniego, w postaci siły fizycznej, chwytów i technik obezwładniania oraz z technicznymi środkami przymusu bezpośredniego, sposobem ich wykorzystania lub użycia. Po każdych wykładach, elementem integracyjnym były wieczorem wspólne rozmowy, miła atmosfera oraz ognisko. Niezapomnianym dla wszystkich był również wymarsz całą grupą na górę Czantorię. Słoneczna aura i piękne widoki na Beskid Śląski, wprawiła wszystkich w dobry i pełen sportowego zapału nastrój. Następnie przejście na czeską stronę, krótki odpoczynek, posiłek oraz zejście szlakiem i powrót do miejsca obozowania. Łączna długość trasy około 25 km, co dla niewprawionych mogło być wyzwaniem. W ostatnim dniu obozu tj. niedzielę była poranna gimnastyka i podsumowanie wiedzy, oficjalne zakończenie obozu i powrót do domu. Polecam wyjazd na taki obóz wszystkim studentom!"