Relacja Natalii Kasper z wyjazdu do Rzymu | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Relacja Natalii Kasper z wyjazdu do Rzymu

Relacja Natalii Kasper z wyjazdu do Rzymu

W pierwszym tygodniu września wzięłam udział w szkoleniu przeznaczonym dla pracowników administracyjnych uczelni wyższych w ramach programu Erasmus+. Tygodniowy pobyt odbyłam w rzymskim uniwersytecie Sapienza. Sapienza to jedna z największych, pod względem liczebności studentów, uczelni w Europie szczycąca się ponad siedmioma wiekami historii i wieloma znamienitymi absolwentami.

Podczas mojego pobytu w Rzymie odwiedziłam Biuro Współpracy Międzynarodowej Wydziału Ekonomicznego. Wraz z jego kierowniczką omawiałyśmy problemy i wyzwania związane z rekrutacją i obsługą studentów cudzoziemców. Miałam również okazję obserwować codzienną pracę biura związaną z przyjmowaniem i wysyłaniem studentów na wyjazdy w ramach programu Erasmus+. Poświęciłyśmy również wiele czasu na rozmowy na temat zacieśniania współpracy naszych uczelni.

Studiowanie w Rzymie to nie tylko wysokiej jakości kształcenie w jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie. To także szansa na codzienne odkrywanie miasta będącego kolebką zachodnioeuropejskiej cywilizacji.

Natalia Kasper, Dział Współpracy Międzynarodowej