"Kamienie" - premiera studencka i nauczycielska | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » "Kamienie" - premiera studencka i nauczycielska

"Kamienie" - premiera studencka i nauczycielska

11 stycznia 2017 r. w Teatrze Śląskim w Katowicach,
na Scenie w Galerii, odbyła się premiera studencka i nauczycielska spektaklu Kamienie. Partnerem wydarzenia była tradycyjnie Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

Po spektaklu widzowie mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z aktorami: Kariną Grabowską (żona), Mateuszem Znanieckim (Wojciech) oraz Bartłomiejem Błaszczyńskim (głowa) jednocześnie reżyserem spektaklu. Dyskusję poprowadziła Aneta Profaska, studentka kierunku Kulturoznawstwo we WSZOP,
na co dzień impresario w Teatrze Żelaznym w Katowicach.

Kamienie to pierwszy spektakl zrealizowany na Scenie w Galerii, który dedykowany jest głównie literaturze faktu i współczesnym, publicystycznym tematom. Powstał na podstawie książki Grażyny Jagielskiej Miłość z kamienia. Opowiada autentyczną historię małżeństwa autorki i tłumaczki Grażyny Jagielskiej i jej męża Wojciecha Jagielskiego, korespondenta wojennego i jednego z najważniejszych polskich reporterów.

Zapraszamy na następne spektakle w ramach premier studenckich i nauczycielskich!