Profesor Kazimierz Lebecki ukończył 80 lat! | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Profesor Kazimierz Lebecki ukończył 80 lat!

Profesor Kazimierz Lebecki ukończył 80 lat!

Jubileuszowe spotkanie odbyło się we wtorek, 7 marca br. w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

Przybyli pracownicy Uczelni oraz zaproszeni goście, których powitała Kanclerz Małgorzata Sikorska. Sylwetkę Jubilata przybliżył prof. dr hab. inż. Adam Lipowczan.

Serdeczne życzenia zdrowia i długich jeszcze lat pracy naukowej i dydaktycznej Profesorowi Kazimierzowi Lebeckiemu złożyli współpracownicy, od których otrzymał upominki i piękne kwiaty. Nie zabrakło toastu wzniesionego szampanem. Miłym akcentem uroczystości była część artystyczna – występ duetu Jolanta Strzelecka i Joanna Mizera z programem poetycko-muzycznym.

Profesor Kazimierz Lebecki związany jest z WSZOP od 1 marca 2002 r. Jest jednym z twórców autorskiego programu nauczania specjalności: bezpieczeństwo i higiena pracy. W latach 2006-2009 był Rektorem WSZOP.
Zainteresowania naukowe Profesora Kazimierza Lebeckiego wiążą się z bezpieczeństwem pracy w zakresie analizy ryzyka wybuchów gazów i pyłów w przemyśle oraz ochroną zdrowia przed działaniem czynników fizycznych środowiska pracy. Jest aktywnym uczestnikiem  międzynarodowych programów badawczych w zakresie bezpieczeństwa pracy i tworzenia  europejskich norm w tej dziedzinie. W latach 1988 i 1990 prof. dr hab. Kazimierz Lebecki gościł z cyklem wykładów w University of Michigan (USA), współpracuje również z innymi ośrodkami badawczymi z USA, a także z Francji, Niemiec, Rosji i Czech.

Jubilatowi życzymy wielu lat sukcesów i zdrowia!

Szanowny Panie Profesorze,

Z okazji Jubileuszu 80-lecia urodzin,
proszę przyjąć serdeczne życzenia
zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym,
uśmiechu i radości każdego dnia
oraz dalszej owocnej działalności naukowej.

Społeczność Akademicka
Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach