Premiera studencka i nauczycielska "Chłopiec z łabędziem" w reż. Ingmara Villqista | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Premiera studencka i nauczycielska "Chłopiec z łabędziem" w reż. Ingmara Villqista

Jak przebiegała praca nad rolą? Na czym polega specyfika pracy na scenie kameralnej, w bezpośredniej obecności widzów? - m.in. na te pytania odpowiedziały aktorki Violetta Smolińska, Ewa Kutynia i Grażyna Bułka podczas premiery studenckiej i nauczycielskiej, która odbyła się 9 grudnia br. w Teatrze Śląskim pod patronatem WSZOP.

Najnowsza jednoaktówka Ingmara Villqista została gorąco przyjęta przez widzów, którzy po spektaklu komplementowali realizatorów oraz podkreślili duże wrażenie, jakie wywarł na nich przejmujący psychologiczny dramat. Na premierze obecny był autor sztuki i zarazem reżyser przedstawienia, który podkreślił, że swój utwór napisał specjalnie z myślą o znakomitych aktorkach katowickiej sceny, z którym współpracował już wcześniej przy wielu innych tytułach. Spotkanie moderował dr Marek Cieśliński, nauczyciel akademicki WSZOP.

Zapraszamy na kolejne spektakle z cyklu Premiery studenckie i nauczycielskie w Teatrze Śląskim, współorganizowane przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Na studentów WSZOP czekają bilety w promocyjnych cenach – 50% taniej! Po każdej premierze odbywa się spotkanie widzów z twórcami przedstawienia. To jedyna okazja, by poznać bliżej największe osobowości Teatru Śląskiego.

W najblizszym czasie odbedą się następujące premiery studencko-nauczycielskie:

• Wesele reż. Radosław Rychcik
  • Western reż. Robert Talarczyk
  • Leni Riefenstahl reż. Ewelina Marciniak.

Terminy spektakli już wkrótce pojawią się na naszej stronie internetowej.