Pocztówka z Erasmusa - Adrian Paluch | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Pocztówka z Erasmusa - Adrian Paluch

Pocztówka z Erasmusa - Adrian Paluch

Zapraszamy do przeczytania relacji z zimowego semestru 2013/2014 Adriana Palucha w Istambule w Yeni Yuzyil Universitesi:

Erasmus? Turcja? Istambuł? To trzy rzeczy, które zdecydowanie mogę polecić studentom, którzy szukają urozmaicania swojego codziennego życia studenckiego. Dlaczego? Na to pytanie jest niezliczona ilość odpowiedzi, ja opiszę według mnie najważniejsze powody dla których warto starać się o uczestnictwo w Erasmusie i przybyć do tego magicznego miejsca.

Po pierwsze, Turcja to totalnie inna kultura, aniżeli ta, którą mamy w Polsce. Jednym słowem...orient. Uważam, że możliwość personalnego zetknięcia się z Islamem, zapewnia tuzin nowych przeżyć i refleksji. Po drugie (jestem mężczyzną więc muszę nadmienić właśnie to), jedzenie i kobiety. Turecka kuchnia jest znakomita, jak na razie najbardziej zasmakował mi Pilav, no ale przede mną jeszcze kilka miesięcy pobytu także lista na sto procent będzie dłuższa. Jeśli chodzi o płeć piękną, taka właśnie ona jest. Dziewczyny o ciemnych włosach, oczach i karnacji potrafią zauroczyć. Jeśli chodzi o sam Istambuł, jest to wieeeelkie miasto, które trudno opisać słowami. Wielokulturowość widoczna na ulicach, duża ilość turystów a także przesympatycznych mieszkańców, którzy są także niezwykle pomocnymi ludźmi.

Podsumowując, Istambuł to dusza, nie miasto. To trzeba po prostu zobaczyć i przeżyć. Jest to miasto, które nigdy nie zasypia, no i pogoda jest lepsza aniżeli nasza polska ;)