Ożenek | WSZOP - Katowice

Ożenek

5 listopada br. w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach miała miejsce studencka i nauczycielska premiera Ożenku Mikołaja Gogola w reż. Nikołaja Kolady zrealizowana pod patronatem WSZOP.
Po zaskakującym i wyjątkowym od strony plastycznej spektaklu, porywającym choreografią (Jakub Lewandowski), zaskakującym scenografią (Anna Tomczyńska i N. Kolada) i wykonanym w brawurowych interpretacjach aktorskich, odbyło się spotkanie z artystami. Ewa Leśniak (Fiokła) mówiła o obrazie współczesnej Rosji widocznym w interpretacji reżysera, Jerzy Głybin (Żewakin) wspominał obawy, jakie towarzyszyły zespołowi przed podjęciem współpracy pod kierunkiem wyjątkowego twórcy, a Antoni Gryzik przedstawił szczegóły pracy uralskiego reżysera z aktorami. Spotkanie prowadzili: Aneta Profaska, studentka II roku kierunku Kulturoznawstwo i dr Marek Cieśliński, nauczyciel akademicki WSZOP.

Zapraszamy na kolejne spektakle organizowane w ramach premier studenckich i nauczycielskich.