Obóz sprawnościowy studentów Bezpieczeństwa Wewnętrznego | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Obóz sprawnościowy studentów Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Obóz sprawnościowy studentów Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Jak co roku studenci, którzy skończyli pierwszy rok Bezpieczeństwa Wewnętrznego, wyjechali na kilkudniowy obóz sprawnościowo-szkoleniowy. Tym razem stacjonowali w Warężynie. W programie znalazły się m.in. zajęcia z samoobrony, wspinaczka oraz nauka stosowania niektórych środków przymusu bezpośredniego. Studenci nauczyli się m.in. obezwładniać napastnika i zakładać mu kajdanki. Paintaball pozwolił rozwniąć taktyczne umiejętności. Dzięki szkoleniom i zajęciom praktycznym studenci mogli wypróbować wiedzę, którą zdobyli na wykładach.

Bartłomiej Głowacki - kierownik obozu - powiedział, że była to intensywna praca i dobre wprowadzenie do czwartego semestru, podczas którego studenci będą doskonalić nabyte już umiejętności. Obóz był również wspaniałą okazją do integracji. Kolejny dla następnego rocznika studentów Bezpieczeństwa Wewnętrznego już za rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ćwiczeń!