Music for Hope! Koncert i spotkanie z Aeham Ahmad we WSZOP | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Music for Hope! Koncert i spotkanie z Aeham Ahmad we WSZOP
a a a

Music for Hope! Koncert i spotkanie z Aeham Ahmad we WSZOP

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu Music for Hope -
koncert i spotkanie z Aeham Ahmad
, które odbędzie się
27 października br. o godz. 19.00 w Auli WSZOP w budynku przy ul. Bankowej 8 w Katowicach.

Music for Hope jest wydarzeniem międzynarodowym i unikatowym w swojej dziedzinie. Jego głównym celem jest przybliżenie aktualnej sytuacji panującej w Syrii, znajdującej się w stanie wojny, a także promocja tamtejszej muzyki i szeroko pojętej kultury. 

Aeham Ahmad czyli Pianista z Yarmouk. Urodził się w 1988 r., mając zaledwie 5 lat rozpoczął grę
na instrumencie, a jego pierwszym nauczycielem był ojciec – skrzypek. Rok później rozpoczął edukację w szkole muzycznej w Damaszku. Swoją naukę kontynuował na wydziale instrumentalnym Uniwersytetu Bath w Homs (Syria). Nie posiadał jednak syryjskiego paszportu, co uniemożliwiło mu możliwość wyjazdu z Syrii. W chwili rozpoczęcia wojny w 2011 r. przebywał w Syrii. Aeham wychodząc naprzeciw wszystkim okrutnościom wojny śpiewał i grał na bombardowanych ulicach Yarmouk przynosząc w ten sposób nadzieję, wiarę i odrobinę radości życia wszystkim, którzy znaleźli się w sytuacji wojny. Jego muzyka
była wielką wartością, szczególnie dla dzieci i ludzi młodych.

Po tym jak w czasie jego występu snajper zabił dziecko a Dżihadyści spalili pianino, odbierając
mu wszystko co posiadał, Aeham musiał uciekać z Syrii.

Nie posiadając paszportu (tylko dlatego, że jego dziadek był Palestyńczykiem) przebył znaną podróż Bałkańską i dotarł do Niemiec, gdzie znalazł zarówno pomoc, zrozumienie jak i wsparcie dla jego talentu muzycznego.

W 2015 r. otrzymał Międzynarodową Nagrodę Beethovena za walkę o prawa ludzi, pokój, wolność, walkę z ubóstwem oraz integrację.

Koncert Aehama Ahmad w Katowicach będzie jego drugim występem w Polsce. W 2016 r. odbył się jego koncert w ramach Brave Festival we Wrocławiu.

Organizatorem koncertu jest ARTe PROMOTION.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zapraszamy!

Do pobrania - plakat