Kolejna premiera studencka i nauczycielska - dramat Leni Riefenstahl w Szybie Wilsona! | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Kolejna premiera studencka i nauczycielska - dramat Leni Riefenstahl w Szybie Wilsona!

27 lutego 2017 r. w Galerii Szyb Wilson odbyła się premiera studencka i nauczycielska spektaklu Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci, organizowanego przez Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Partnerem wydarzenia była tradycyjnie Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

Spektakl Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci został wyreżyserowany przez Ewelinę Marciniak. Powstał
na podstawie sztuki Igi Gańczarczyk i Łukasza Wojtyski napisanej w oparciu o pamiętniki Leni Riefenstahl. Ulubiona reżyserka Adolfa Hitlera, czołowa propagandzistka III Rzeszy, autorka takich nazistowskich filmów jak Triumf woli i Olimpiada  do końca swego życia zmagała się z upiorami przeszłości i piętnem artystki wyklętej, współpracującej z Hitlerem.

Po spektaklu widzowie mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z aktorami grającymi w spektaklu. Dyskusję o odpowiedzialności artysty wobec historii poprowadziła Aneta Profaska, studentka kierunku Kulturoznawstwo we WSZOP, na co dzień impresario w Teatrze Żelaznym w Katowicach.

Zapraszamy na następne spektakle w ramach premier studenckich i nauczycielskich!