Kolejna edycja Śląskiego Studenckiego Festiwalu Nauki za nami! | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Kolejna edycja Śląskiego Studenckiego Festiwalu Nauki za nami!

Kolejna edycja Śląskiego Studenckiego Festiwalu Nauki za nami!

W dniach od 9 do 11 maja br. na terenie Katowic odbywał się XIII Śląski Studencki Festiwal Nauki 2017 organizowany z inicjatywy Studenckich Kół Naukowych śląskich uczelni. Tegoroczna edycja obejmowała takie wydarzenia jak: debatę pt. „Człowiek renesansu – student XXI w.”, koncerty Zespołu Lunatyp w Tramwajach Śląskich, Strefę Edukacji Medialnej, Dyskusyjny Klub Filmowy, wykłady otwarte w Centrum Handlowym Silesia City Center, Teatr Naukowy oraz Jarmark Wiedzy.

Podczas Festiwalu nie zabrakło wykładów nauczycieli akademickich naszej Uczelni, a także prezentacji Studenckich Kół Naukowych WSZOP.

W środę 10 maja br. w Silesia City Center o zmianach w konsumpcji mediów oraz o tym, jak to wpływa
na współczesną kulturę, opowiadał dr Jacek Skorus, nauczyciel akademicki na kierunku Kulturoznawstwo we WSZOP.

Podczas trwającego w czwartek 11 maja br. Jarmarku Wiedzy udział wzięli studenci oraz opiekunowie:

• Koła naukowego Świat mediów
  • Studenckiego Koła Psychologicznego
  • Koła Trenerstwa i Coachingu
  • Koła Naukowego Safety-Tech.

Uczestnicy Studenckich Kół Naukowych na katowickim rynku prezentowali swoje pasje i dokonania naukowe.

Kolejna edycja Festiwalu już za rok!