Inauguracyjna edycja Akademii Lingwistycznej za nami! | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Inauguracyjna edycja Akademii Lingwistycznej za nami!

Inauguracyjna edycja Akademii Lingwistycznej za nami!

W Pracowni Tłumaczeń Symultanicznych WSZOP oraz w salach wykładowych w Katowicach przy ul. Ścigały 9 miało miejsce wydarzenie cykliczne mające na celu przybliżenie przyszłym anglistom sprawności językowych tj. czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie.

Doświadczona kadra zdradzała tajniki nauki gramatyki w sposób niekonwencjonalny i urozmaicony. Poprzez dobór odpowiednich zestawów ćwiczeń i pomocy dydaktycznych sprawiła, że studia językowe we WSZOP stają się atrakcyjnym i efektywnym sposobem na rewelacyjną naukę języka obcego.

To pierwsze spotkanie z Akademią Lingwistyczną między innymi poprowadził dr hab. Arkadiusz Rojczyk nauczyciel akademicki WSZOP oraz kierownik Pracowni Tłumaczeń Symultanicznych. Specjalista z zakresu nauczania wymowy angielskiej. Autor i współautor prac naukowych z zakresu przyswajania angielskiego systemu dźwiękowego przez Polaków. Współautor praktycznego kursu wymowy angielskiej dla Polaków. Prezentował wyniki badań akustycznych i percepcyjnych w wymowie i percepcji języka angielskiego przez Polaków na uniwersytetach w Europie, Australii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Japonii.

Podczas laboratoryjnego warsztatu uczniowie klas maturalnych ćwiczyli wymowę angielskich słów, które są często wymawiane niepoprawnie przez Polaków. Zwrócona została uwaga na dźwięki oraz akcent wyrazowy. Uczniowie przeszli też do pracy z mikrofonem i słuchawkami, by zobaczyć jak wygląda profesjonalny trening wymowy na poziomie akademickim.