Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

W sobotę 12 października br. odbyła się uroczysta inauguracja XIX roku akademickiego. Inaugurację poprzedziło  tradycyjne nabożeństwo ekumeniczne w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Katowicach, które sprawowali ks. Zbigniew Obracaj z diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz duszpasterz akademicki z Katedry Chrystusa Króla ks. Krzysztof Nowrot.

Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. inż. Bohdan Mochnacki w swoim przemówieniu przedstawił osiągnięcia Uczelni w roku 2018/2019, natomiast Kanclerz Małgorzata Sikorska, przedstawiła plany rozwoju na najbliższy rok akademicki. Uroczystość Inauguracji uświetnił występ Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pieśnią Gaude Mater Polonia oraz Gaudeamus.

Podczas inauguracji wyróżniono trzech absolwentów WSZOP za osiągniecie sukcesu w pracy zawodowej, propagowanie nauki oraz działań prospołecznych.
Nagrodę główną ZŁOTEGO BOBRA 2019 otrzymał mgr Patryk Polok absolwent Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Wyróżnienia otrzymali:
Mgr Grzegorz Kostyra absolwent Bezpieczeństwa Wewnętrznego
Mgr inż. Robert Moric absolwent Zarządzania i Inżynierii Produkcji

Po uroczystej immatrykulacji odbył się pierwszy w roku akademickim inauguracyjny wykład, pt. Akustyka ciszy, który wygłosił prof. dr hab. inż. Adam Lipowczan
Studentom, nauczycielom akademickim i pracownikom WSZOP życzymy wyłącznie dobrych chwil i samych sukcesów w nowym roku akademickim!