Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019

Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019

W sobotę 13 października br. Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach zainaugurowała  XVIII Rok Akademicki  2018/2019.

Uroczystość rozpoczęło nabożeństwo ekumeniczne w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Katowicach, które sprawowali ks. Michał Matuszek z diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
oraz archidiecezjalny duszpasterz akademicki ks. Damian Copek.

Inaugurację w Auli WSZOP poprowadził Dziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego, dr Jacek Skorus, który powitał zaproszonych gości oraz odczytał listy gratulacyjne.

Następnie Jego Magnificencja Rektor w swoim przemówieniu podkreślił wyjątkowy charakter uroczystości oraz zaprezentował dotychczasowe osiągnięcia Uczelni. Kanclerz WSZOP, Małgorzata Sikorska, przedstawiła plany rozwoju Uczelni na najbliższy rok akademicki.

Inauguracja stała się okazją do uhonorowania studentów za wybitne osiągnięcia sportowe.

Wyróżnienia otrzymali:
Sonia Lniany
Sandra Rosa
Andrzej Gotowski
Marcin Fidura
Piotr Konopka

Kulminacyjnym punktem Inauguracji Roku Akademickiego było ślubowanie i wręczenie indeksów studentom pierwszego roku.

Przedstawicielka Samorządu Studenckiego, Martyna Bała, w swoim przemówieniu przywitała nowych studentów WSZOP.

Wykład inauguracyjny pt. Pochwała nieuczciwości? Stan badań nad przypowieścią o nieuczciwym rządcy
(Łk 16, 1013)
wygłosił ks. prof. dr hab. Wiesław Przyczyna.

Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019 uświetnił występ Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej.

Studentom, nauczycielom akademickim i pracownikom WSZOP życzymy wyłącznie dobrych chwil i samych sukcesów w nowym roku akademickim!