Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017 | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017

Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017

W dniu 15 października br. w Auli Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach odbyła się Inauguracja XVI Roku Akademickiego 2016/2017.

Jak co roku, tegoroczną uroczystość rozpoczęło nabożeństwo ekumeniczne w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Katowicach. Nabożeństwo sprawowali ks. Michał Matuszek z diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz archidiecezjalny duszpasterz akademicki ks. Damian Copek.

W Inauguracji Roku Akademickiego uczestniczyli przedstawiciele Senatu RP i władz lokalnych, duchowni, Rektorzy i Dziekani innych uczelni, partnerzy WSZOP oraz studenci i pracownicy. Zaproszonych gości, środowisko akademickie oraz przyszłych studentów przywitała JM Rektor WSZOP, dr Elżbieta Krawczyk-Neifar.

Jej Magnificencja w swoim przemówieniu podkreśliła wyjątkowy charakter uroczystości oraz zaprezentowała dotychczasowe osiągnięcia Uczelni. Kanclerz WSZOP, Małgorzata Sikorska, przedstawiła plany rozwoju Uczelni na najbliższy rok akademicki.

Kulminacyjnym punktem Inauguracji Roku Akademickiego było ślubowanie i wręczenie indeksów studentom pierwszego roku. Przewodnicząca Samorządu Studenckiego, Martyna Kocjan, w swoim przemówieniu przywitała nowych studentów WSZOP.

Wykład inauguracyjny pt. Aktualność myśli etycznej i refleksji społecznej Marii Ossowskiej wygłosił
dr hab. Marek Rembierz.

Uroczystość inauguracyjną uświetnił występ Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Studentom, nauczycielom akademickim i pracownikom WSZOP życzymy wyłącznie dobrych chwil i samych sukcesów w nowym roku akademickim!