Home Movie Day w Filmotece Śląskiej | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Home Movie Day w Filmotece Śląskiej

Home Movie Day w Filmotece Śląskiej

W dniu 28 listopada studenci I roku kierunku Kulturoznawstwo wzięli udział w Home Movie Day – ogólnoeuropejskiej imprezie poświęconej audiowizualnemu dziedzictwu kulturowemu, która po raz drugi odbyła się w Filmotece Śląskiej w Katowicach.

Podczas zajęć zrealizowanych w ramach przedmiotu wstęp do kulturoznawstwa studenci zapoznali się technologicznymi aspektami przechowywania i digitalizowania analogowych dokumentów audiowizualnych oraz wzięli udział w pokazie filmów amatorskich, dostarczonych w tym celu przez mieszkańców regionu.

O specyfice pracy archiwów filmowych opowiedziały pracownice Filmoteki Anna Michnowska i Agata Tecl-Szubert, zaś wybrane problemy współczesnej archiwistyki omówił dyrektor Instytucji Filmowej Silesia-Film Marcin Wróbel. Moderatorem zajęć był dr Marek Cieśliński, nauczyciel akademicki WSZOP.