Dzień Otwarty Wydziału Nauk Technicznych | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Dzień Otwarty Wydziału Nauk Technicznych

Dzień Otwarty Wydziału Nauk Technicznych

W piątek, 13 kwietnia br. odbył się Dzień Otwarty Wydziału Nauk Technicznych WSZOP.

Uczestnicy mieli okazję do wysłuchania prelekcji oraz zobaczenia bazy laboratoryjnej, w której odbywają się zajęcia dla studentów.

Wydarzenie rozpoczął wykład mgr. Jacka Pagieły pt. Dlaczego warto zostać inżynierem? Następnie
dr inż. Witold Krieser zaprezentował nowe technologie w postaci drukarki 3D oraz skonstruowanych robotów.

Kolejnym punktem Dnia Otwartego były zajęcia w Laboratoriach.

W Laboratorium Zagrożeń Chemicznych prof. nadzw. dr hab. inż. Janusz Mirosławski oraz dr inż. Andrzej Paukszto, przeprowadzali pokazy eksperymentalne dot. poszukiwania trucizn w materiale biologicznym oraz badania poziomu zanieczyszczenia powietrza.

W Laboratorium Komputerowym uczniowie rozwiązywali zadania z logistyki, a nad ich poprawnością czuwał mgr Krzysztof Zowada.

Kolejną częścią programu było zwiedzanie Laboratorium Zagrożeń Fizycznych w Środowisku Pracy, Laboratorium Materiałoznawstwa oraz  Laboratorium Metrologii.

W Laboratorium Zagrożeń Fizycznych w Środowisku Pracy dr inż. Iwona Stachurek oraz mgr inż. Damian Bazydło, przeprowadzili doświadczenia i pokazali w jaki sposób dokonuje się pomiarów zapylenia na stanowisku pracy.

Obserwacje wybranych obiektów przy pomocy mikroskopów metalograficznych przeprowadził w Laboratorium Materiałoznawstwa dr Piotr Tkacz.

Na sam koniec dr inż. Paweł Nowak w Laboratorium Metrologii i Elektrotechniki omówił zasady pomiarów z wykorzystaniem różnych czujników.

Dla uczestników był to bardzo intensywny i pełen wrażeń dzień. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!