Dzień Kryminalistyki we WSZOP | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Dzień Kryminalistyki we WSZOP

Dzień Kryminalistyki we WSZOP

Dnia 6 marca br. we WSZOP odbył się Dzień Kryminalistyki.

W wydarzeniu udział wzięli uczniowie klas mundurowych:
VII Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Sosnowcu, XIV Liceum Ogólnokształcące im. mjr. Henryka Sucharskiego w Katowicach, XV Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Zabrzu.

Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali wystąpień nauczycieli akademickich Zakładu Psychologii Sądowej WSZOP. Nadkomisarz Mirosław Będkowski – Kierownik Laboratorium Kryminalistyki WSZOP mówił o Metodologii badań kryminalistycznych, następnie nadkomisarz Mariusz Machura przeprowadził krótką prezentację dotyczącą Kryminalistycznego badania miejsca zdarzenia. Prezentacja była połączona z projekcją filmu szkoleniowego. Na koniec podinspektor Grzegorz Pronobis opowiedział o Przestępstwach przeciwko mieniu.

Dzień Kryminalistyki we WSZOP to nie tylko wykłady, ale również zwiedzanie Laboratorium Kryminalistyki, które składa się z kilku pracowni. Uczniowie podzieleni na grupy zapoznali się ze specjalistycznym wyposażeniem i tematyką prowadzonych zajęć w Laboratorium.