Dzień Bezpiecznego Internetu we WSZOP! | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Dzień Bezpiecznego Internetu we WSZOP!

Dzień Bezpiecznego Internetu we WSZOP!

Już 11 lutego 2020 r. będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

W Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach dzień ten odbywa się pod hasłem: “Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni”. Głównym celem wydarzenia jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów wirtualnych oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.

Zapraszamy młodzież klas maturalnych i nie tylko, 11 lutego na godz. 10:00, do siedziby WSZOP
 w Katowicach przy ul. Bankowej 8 (aula) na seminarium poświęcone wpływowi internetu na codzienność każdego z nas.

Po wykładach będzie okazja do rozmowy z naszymi studentami i wykładowcami nowatorskiego kierunku: Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni oraz zapoznania się z programami do informatyki śledczej. Wydarzenie ma charakter otwarty. Ilość miejsc jest ograniczona - zainteresowanych wydarzeniem nauczycieli prosimy o wcześniejszą rezerwację: promocja@wszop.edu.pl.

Agenda:

10:00 – 11:00 dr Barbara Wolek-Kocur – Czy wiesz co robi z Tobą internet? Jak wiele wiedzą o nas algorytmy Google i social media? Wpływ Internetu (zarówno negatywnego, jak i pozytywnego) na zdrowie, kondycję i relacje międzyludzkie. Wskazanie śladów behawioralnych, jakie pozostawia każdy z nas w internecie oraz tego, w jaki sposób informacje o nas są wykorzystywane w celach marketingowych.

11:15 – 12:15 dr Arkadiusz Paweł Szajna – Cybercrime – wybrane aspekty prawne i kryminologiczne. Prezentacja i analiza autentycznych przykładów przestępstw popełnianych w Internecie oraz za pomocą Internetu. Jak destruktywne może być oprogramowanie? Jak działają cyberprzestępcy?

12:30 – 13:30 dr Piotr Tkacz – Ewolucja szkodliwego oprogramowania – od pierwszych wirusów komputerowych po deepfake. Jak wzrosła prędkość wirusów komputerowych, skąd wzięły się wirusy w kosmosie, jak wirusy są wykorzystywane do działań ofensywnych, w jaki sposób ewoluowały. Jak internet przekształcił się w narzędzie wojny hybrydowej.